Rugsėjo 11–15 d. atrinkti SOFA alumnai turėjo galimybę pristatyti savo projektus patyrusiems privatiems investuotojams ir viešųjų Europos kino fondų atstovams. Naujosiose dirbtuvėse SOFA siūlė dalyviams ir jų kultūriniams projektams tiesioginę prieigą prie galimų finansavimo partnerių viešajame bei privačiajame sektoriuose.

Kino kultūros vadybos mokykla SOFA – tai mokymai perspektyviems kino profesionalams, kurių metu jie vysto, randa finansavimą ir įgyvendina inovatyvius projektus, skirtus nacionalinei ir tarptautinei auditorijai. Tarptautiniame kontekste ši iniciatyva yra unikali tuo, kad didžiausią dėmesį skiria ne režisieriams ar prodiuseriams, o kino kultūros vadybininkams, agentams ir ambasadoriams iš Vidurio ir Rytų Europos, Vokietijos, Graikijos, Izraelio, Centrinės Azijos bei Kaukazo.

Papildoma vertė pilotinių dirbtuvių Vilniuje dalyviams – alternatyvių kultūrinių projektų finansavimo galimybių kino srityje tyrinėjimas. Vilniuje vyksiančios dirbtuvės sukvies SOFA alumnus ir galimus finansavimo partnerius iš viešojo ir privačiojo sektorių.

SOFA dirbtuves finansavo Lietuvos kino centras ir Vokietijos užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaujant su Vilniaus kino klasteriu. Renginį palaikė Lietuvos Respublikos kultūros ministrė, Vilniaus Goethe‘s institutas, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada, Vilniaus miesto meras ir Vilniaus kino biuras.

Informacija parengta pagal Lietuvos kino centro ir SOFA tinklapių oficialius pranešimus.

Foto: Lukas Šalna

Comments are off for this post